ПІН-КОД lifecell – що це і де дізнатися
Пін-код на Лайф – це комбінація з 4-ох цифр, яка дозволяє ідентифікувати власника і безпечно користуватися номером. Як тільки людина придбала нової карту і вставила її в телефон, на екрані з’являється повідомлення про необхідність введення пін-коду у відповідне поле.
Це необхідно, щоб тільки власник телефону міг проводити будь-які операції на пристрої. Тобто коли телефон потрапляє до рук чужій людині, і вона неправильно вводить комбінацію цифр, то гаджет блокується, тим самим захищаючи дані і збереження на рахунку абонента.
Содержание
Стандартний пін-код Лайф
Ці цифри бувавють стандартного і особистого типу. Стандартний пін-код Лайф Україна – той, який встановлений на мапі виробником за замовчуванням. Раніше у операторів використовувалися два типи кодів стандартного типу – 0000 і 1111. Таким чином користувач міг легко згадати комбінацію, але при цьому захист був сумнівним, адже ця інформація не несла захисту номеру і могла бути вгадана будь-якою людиною.
Тому абоненти або видаляли пін-код взагалі, щоб не відчувати труднощів і не втрачати час на постійне введення числа, або міняли на власний, тим самим ускладнюючи процес підключення третіх осіб до гаджета.
Де дивитись
Зараз оператори України створюють унікальні пін-коди для ускладнення процесу авторизації у третіх осіб. Але це викликає проблеми і у самих абонентів, оскільки запам’ятати вказане число не завжди виходить.
Необхідно зберегти упаковку Lifecell від стартового пакета. Саме на ній вказані всі важливі дані:
- Сам номер телефону;
- Пін-код;
- Пак-код.
Пін-код Life – це основний пароль, який вводиться для авторизації. Коли 10 разів було проведено невірне введення, то телефон блокується і просить ввести пак-код – запасний варіант, який допоможе розблокувати телефон.
Що робити якщо забув PIN
Природно, що бувають і такі випадки, коли пін-код забутий і 10 разів була введена неправильна комбінація чисел. Тоді телефон просить ввести PUK-код. В такому випадку існують два виходи із ситуації – ввести необхідні цифри з упаковки від карти або:
- Зателефонувати в контакт-центр, набравши 5433;
- Назвати особисті дані;
- Назвати 5 номерів, дзвінки на які здійснювалися найчастіше;
- Суму, дату поповнення.
Якщо подана абонентом інформація правильна, то оператор зможе назвати необхідні для розблокування коди або підкаже, як замінити ключ.
Але, якщо вірити відгукам, представлений метод, не надто дієвий, адже люди не завжди можуть пригадати 5 номерів, на які дзвонили або того гірше – вони здійснювали дзвінки на 4 і менше номерів. Тоді менеджер контакт-центру допомогти не зможе.
Як змінити пін-код на сім карті
Якщо у користувача немає бажання ходити зі стандартним PIN-кодом, але відключати його він вважає недоцільним, можна легко поміняти заводські числа на власні, тим самим спростивши собі доступ і ускладнивши його зловмисникам. Змінити пін-код Лайф можна так:
- Зайти в налаштування телефону;
- Пройти в розділ безпеки пристрою;
- Знайти графу з блокуванням сім-карти;
- Там вибрати «змінити pin-код».
Нові цифри варто записати, щоб не зіткнутися з блокуванням телефону в майбутньому. Другим варіантом може стати набір комбінації: *04*діючий пін*новий пін*новий пін# і натискаєте кнопку виклику. На пристрій приходить повідомлення, що пін-код був змінений. Абонент має право також відвідати відділення оператора і там замінити число або зняти блокування.
Як прибрати пін-код з сім-карти лайф
Ключ від Лайф прибирають, якщо не хочеться клопотів з постійним набором номера при розблокуванні екрану. Для цього потрібно діяти за попереднім методом:
- Зайти в налаштування телефону;
- Перейти в розділ безпеки;
- Увійти в графу блокування сім-карти;
- Зняти прапорець або перетягнути бігунок з вкл на викл.
Надалі пін-код не потурбує абонента. Але важливо розуміти, що відключення такого захисту може погано позначитися на збереження даних, особливо якщо користувач часто втрачає телефон. Тоді підвищується ризик спроби злому зловмисниками.