Національний роумінг на Lifecell

Мобільний оператори України зробили об’єднання мережі між своїми вежами, щоб українці могли залишатися на зв’язку, коли їхній основний оператор не може видати сигнал або інтернет-з’єднання. Опція працює безкоштовно на всій території України.

Атаки армії рф, спрямовані на критичну інфраструктуру, виводять з ладу вежі операторів стільникового зв’язку в тому числі. Тому оператори: Vodafone Україна, Київстар та lifecell об’єдналися в єдину мережу покриття – національний роумінг.

національний роумінг Лайф

Принцип роботи національного роумінгу

Якщо ваш пристрій перестав ловити зв’язок lifecell і не вдається вийти в інтернет, пише – «немає з’єднання», Ви можете перейти на мережу іншого українського оператора (Vodafone Україна або Київстар) і скориставшись його вежами здійснювати дзвінки та підключатися до інтернету.

При використанні інтернету в національному роумінгу швидкість буде обмежена – 512 Кбіт/с (2G/3G).

Користувачам буде доступно: використовувати дзвінки, інтернет та СМС відповідно до свого основного тарифного плану від lifecell.

Як налаштувати національний роумінг на Lifecell

Скористатися послугою може будь-який абонент Лайфселл на тарифах передоплати та контракту, так само всі фізичні та юридичні особи.

Для переходу на іншу мережу дотримуйтесь інструкцій:

 1. Вимкніть автовибір мережі у своєму пристрої (Android: Мобільна мережа (Підключення) – Оператор. На iOS пристрої: ПараметриСтільникові даніВибір мережі).
 2. Зі списку мереж вибрати Vodafone UA або UA-Kyivstar.
 3. Перевірити працездатність. Надіслати повідомлення у будь-який месенджер і здійснити дзвінок (родичам/знайомим). Дзвінки на короткі номери в нац. Роумінгу не працюють!
 4. Якщо з’єднання не вдалося, повторіть спробу, інакше виберіть мережу іншого оператора.

Важливо! Для підключення мобільного інтернету в мережі іншого оператора може знадобитися активація передачі даних у роумінгу.

Для цього вмикаємо тумблер:

 • Андроїд: Передача даних у роумінгу
 • iOS: Роумінг даних

Нюанси у роботі національного роумінгу

Створення даної опції є вимушеним заходом у відповідь на руйнування об’єктів критичної інфраструктури та обладнання армією рф на території України.

Абонентам Lifecell, які користуються національним роумінгом через відсутність покриття Лайфселл, потрібно щодня перевіряти працездатність свого оператора та за першої можливості повернутися до його мережі, щоб не завантажувати вишки та дати можливість іншим абонентам залишатися на зв’язку стабільно.

Особливостями національного роумінгу є таке:

 • Користуватися можуть абсолютно всі абоненти lifecell, незалежно від типу SIM-картки (фізична або eSIM), та типу тарифного плану.
 • Швидкість інтернету (2G/3G) обмежена – max. 512 Кбіт/сек.
 • Ліміти (хвилини, інтернет, SMS ) працюють згідно з вашим тарифним планом Лайф. Тарифний план – не змінюється на момент використання роумінгу.
 • Опція працює на всій території України.
 • Національний роумінг – абсолютно безкоштовна опція (все працює в рамках вашого тарифу, тільки на вежах іншого оператора).
 • Опція може бути активована на мобільних телефонах старих моделей (з кнопками), планшетах та мобільних роутерах, GPS-навігаторах.